0 0
Isetehtud müsli - see on mitte ainult maitsev, vaid ka kasulik. Müslit ise valmistada on nii lihtne, et sellega saab igaüks hakkama.
Jaga sõpradega:
Või lihtsalt kopeeri ja jaga viidet
Koostisosad
Portsjonite arv:
400 g Kaerahelbed
50 g Mandlid
50 g Päevalilleseemned
50 g Rosin
2 spl Mesi
2 spl Taimeõli
50 g Õunapüree
Toiteväärtus
100 g
Portsjon
386 kcal
Kalorsus
10.2 g
Valgud
15.4 g
Rasvad
55.7 g
Süsivesikud
Lisa kokaraamatusse

Selleks, et lisada retsepti oma kokaraamatusse/järjehoidjatesse on vajalik sisse logida või registreerida.

Rahvusköök:
Koostisosad
Valmistamine
Jaga

Hommikusöögiks on isetehtud müsli lihtsalt suurepärane. Mitte ainult sellepärast, et see on kasulik, vaid ka seetõttu, et antud toitu on väga lihtne mitmekesistada. Täna on müsli pähklitega, homme sukaadiga, ülehomme värskete puuviljadega… tundub, et muudatused on väga väiksed, aga kui palju erinevaid maitseid võib välja mõelda. Ja ka serveerida võib müslit erinevalt: mahlaga, jogurtiga, piimaga, keefiriga ja isegi õrna toorjuustuga.
Kuidas saab teha müslit veel kasulikumaks? Õige! Valmistada seda oma kätega. See on suurepärane võimalus anda oma fantaasiale hoogu, ning organismile vajalikku energiat koguda. Mandlid on hea taimse valgu, vitamiinide, mineraalide ja kasulike õlide allikas. Kaerahelbed sisaldavad palju kiudaineid. Päevalilleseemnetes on rasvalahustavad vitamiinid ja polüküllastumata rasvhapped.
Mis puudutab fantaasiat müsli valmistamisel, siis ainete koostis võib muuta olenevalt tujust, isiklikest eelistustest ja käepärastest ainetest. Samaks jäävad vist ainult helbed, aga pähkleid, kuivatatud puuvilju ja seemneid võib kasutada erinevaid.

Sammud
1
Valmis

Segada sügavas kausis kokku õunapüree, mesi ja taimeõli. Õunapüree võib olla valmis, kuid seda võib ka ise valmistada. Õunapüree võib olla asendatud ükskõik millise puuviljapüreega, või isegi värske purustatud banaaniga.

2
Valmis

Mõõdame vajaliku koguse kaerahelbeid ja seemneid. Mandlid peenestame noaga veidi väiksemateks tükkideks ja lisame kaussi.

3
Valmis

Saadud mureda massi segame põhjalikult läbi. Asetame segu õhukese kihina küpsetuspaberile.

4
Valmis
40 minutit

Küpsetame müslit 200-kraadise temperatuuriga ahjus 40 minut. Valmimisaeg sõltub muidugi ka sellest, kuidas teie ahi toimetab. Protsessi käigus peab segu keerama, et vältida selle kõrbemist. Valmis müsli on helepruuni värvi ja omab tugevat pähkli-leiva lõhna. Jahtunud segule lisame rosinad. Serveerime naturaalse jogurtiga või keefiriga. Naudime hommikusööki.

5
Valmis

Isetehtud müslit on kõige parem säilitada kinnises klaaspurgis ja mitte kauem kui kaks nädalat. Aga ei juhtu ka midagi, kui veidi kauem säilitate. Teades, et köögis ootab ees imeline hommikusöök, hakkavad teie pereliikmed varem tõusma ning te valmistate müslit üha uuesti ja uuesti, kuni väärikas purk ei jää tühjaks.

Retsepti tagasiside
Retsepti tagasiside puudub, kasutage allpool olevat vormi, et seda postitada
Punane hakklihakaste – suurepärane täiendus teie toidule
eelmine
Punane hakklihakaste – suurepärane täiendus teie toidule
järgmine
Tervislik kaerahelbepuder puuviljadega ja kõrvitsaseemnetega
Punane hakklihakaste – suurepärane täiendus teie toidule
eelmine
Punane hakklihakaste – suurepärane täiendus teie toidule
järgmine
Tervislik kaerahelbepuder puuviljadega ja kõrvitsaseemnetega
Jäta kommentaar

Jäta esimene kommentaar!

Teavita
avatar
Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here