Hakklihatoidud valmistatakse poolfabrikaadist – selleks on linnu- või loomaliha, mis on hakitud, hakklihamasinas töödeldud või noaga peenestatud. Tavaliselt lisatakse hakklihale ka muud komponendid, et maitse oleks sisukam või valmistoit kompaktsem, õhulisem, omandaks teistsuguse tekstuuri. Näiteks kotlettidele või bitkiidele lisatav muna ja piimas leotatud sai aitavad hakklihamassi siduda. Sibul, küüslauk, erinevad vürtsid, värsked rohelised, seened, juurviljad teevad roogade maitse mitmetahuliseks, huvitavaks. Tangud lihapallides, kapsarullides, “siilides” rikastavad tekstuuri.
Loe edasiToidud hakklihast on populaarsed erinevates rahvuslikes köökides. Selleks võib olla idamaine küfta või euroopa frikadellipuljong, kõikidele meeldivad siberi pelmeenid hapukoorega, gruusia hinkali, tatarlaste mantõ või burjaadi buuzõ. Mitte vähem populaarne on gemista – see on maitsev, täidetud kasulike juurviljadega:
Küpsetamisel kasutatakse hakkliha täidisena pirukate, beljašide, tšeburekkide, kurnikute, rasstegaide, gubadiide, volovanide, šampinjonide jaoks, ja ka prantsuse vormiroa gato, kreeka musaka, itaalia lasanje jaoks.
Hakklihast toidud võivad peale erinevate lisandite, nagu sibul, küüslauk, pipar, maitseroheline, vürtsid, sisaldada erinevad lihavariante. Harilikud kotletid valmistatakse veiselihast, sealihast, lambalihast, või – nagu tuntud pozharskie – kanalihast. Kõigil neil on oma originaalne
maitse, aga erinevate retseptide järgi valmistatud roogade puhul on kasutatud ka hakklihasegusid.
Taise veiseliha võib muuta mahlasemaks rasvase sealiha abil, lambaliha on delikaatsem koos vasikalihaga. On ka retsepte, kus kasutatakse keedetud/praetud lihast hakkliha:
Hakkliha toidud. Selle kategooria retsepte otsivad nii algajad kui ka kogenenud kokad, hakkides liha või valmistades ette poolfabrikaate, et neist vajalike koostisainete lisamisega igapäevaseid roogi valmistada. Erinevaid köögiriistu kasutades valmivad pliidil: