Pearoad nimetatakse veel teiseks roaks ja see on üsna loogiline, kuna neid serveeritakse peale esimese rooga, näiteks nagu borš, supp, seljanka, rassolnik. Aga mitte mingil juhul ei räägi see sellest, et tegu on teise sordi roaga.
Pearoogade traditsioonilised koostiosadeks loetakse linnuliha, kala, liha, seened, tangud, juurviljad ja kaunviljad. Neid saab järgmistel viisidel kuumtöödelda:
Neid saab serveerida nii kuumalt, kui külmalt, lisades erinevaid kastmeid või ka ilma nendeta.
Tänapäeva maailma professionaalsedel kokkadel ja tavalistel perenaistel on võimalus valmistada toitu erinevatest rahvaköögidest:
Pearoogade retsepte planeerivad perenaised olenevalt olukorrast. Kui jutt on peomenüüst, siis toit peab omama originaalset esitlust, suurepärast välimust ja otse loomulikult uskumatut maitset, et eranditult kõikidele külalistele maitseks Kui see on aga igapäevane roog, siis iga perenaine üritab leida võimalikult lihtsa tee, seega valib kergemaid retsepte. Nende hulka võivad kuuluda:
Tänu erinevatele kastmetele võib üks ja sama liha või kala mängida absoluutselt teiste värvidega ja vaimustada isegi väga ranget kulinaarkriitikut.
Köögi algatajatele ei tasu karta selliseid asju valmistada. Kui kasutada samm-sammult retsepte koos piltide ja video materjaliga; siis kindlasti tuleb välja nii ilus, kui ka maitsev. Peaasi on mitte võtta enda peale liiga palju, parem tegutseda järkjärguliselt- tavalistest lihakotletidest kuni liharuletideni või pelmeenideni.